Slyšela jsem to tisíckrát: Mám citlivou pleť, používám jen věci z lékárny. Dřív mě bral čert, když jsem to slyšela, teď už jsem velká holka a stoik, tak nad tím mávnu rukou.

Jak to ale s tou kosmetikou z lékárny je? Lékárna je obchodní dům, kde se prodávají léky … a pak taky další věci. Ty další věci mívají většinou něco společného se zdravím. Obchodník, který se chce tvářit, že jeho výrobky jsou nějakým způsobem víc zdravé než ostatní, a chce, aby je tak lidi vnímali, přijde do lékárny nebo do lékárenského řetězce a řekne: Hej, mám tu super kosmetiku a chci, aby se prodávala v lékárně. A majitel lékárny či řetězce řekne: Hej, dej mi bratru xy peněz, a já tu tvojí kosmetiku, co je v bílejch krabičkách, aby to vypadalo zdravě, v tý svý lékárně prodávat budu. A obchodník zacáluje tučnou částku a jeho přípravky se pak smí prodávat v lékárně.

Dočetli jste se tady zatím něco o tom, že by kosmetika v lékárně musela splnit nějaké kvalitativní, citlivostní nebo zdravotnické limity vyšší než je státní norma pro kosmetiku? Nedočetli, že jo. Protože to taky s kvalitou nemá nic společného. Je to jen forma reklamy. Byznys.

Takže příště, až si půjdete koupit do lékárny krém jen pro to, že je z lékárny a tudíž je nutně lepší… tak radši přijdťe za mnou a popovídáme o tom a já vám dám  něco vyzkoušet bez nutnosti to hned koupit, co vy na to?